Zdraví

Hubnout je možné efektivně, přitom příjemně

Snížit nadbytečné kilogramy není až tak obtížné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Dokonce vás to nemusí stát ani korunu navíc, a ještě ušetříte. Nebudete zároveň trpět hlady a na jídle si pochutnáte.
ženy s nadváhou.jpg


Drinky a zázračné koktejly


Nesázíte-li na zázračné nízkokalorické koktejly, které bývají často předražené, můžete si ušetřit starosti s jejich obstaráváním a zároveň i ty potřebné peníze. Bohatě postačí, jestliže se zamyslíte nad tím, jak se stravovali lidé před staletími, a kolik obézních lidí se tehdy v populaci vyskytovalo. Ještě před šedesáti lety se obezita http://medicina.cz/hubnuti-obezita/nadvaha-a-obezita považovala za výjimečnou chorobu, která sužovala jen zlomek lidí. Proč? Máme dnes přece tolik technických vymožeností, lékařská věda musela učinit jistý pokrok, tak proč se v USA vyskytuje mezi lidmi více než tři čtvrtiny tlouštíků?
luštěniny a vejce.jpg

Vysvětlení je jednoduché: Nedostatek pohybu a nevhodná strava. Tamní populace netrpí nedostatkem joggingu, ráda cestuje na bicyklech, a dokonce i pravidelně cvičí v posilovnách, ale je to národ jedlíků. Spořádají kde co, a někteří dokonce žasnou, co si tam vkládají do úst. Základ jejich stravy tvoří bílá mouka, obrovské množství cukru, kofein, a převažující masitá strava s nadbytkem živočišných tuků. Nelze se pak tedy divit, že po půlhodince na rotopedu nezhubnete se dvěma hamburgery a se sklenicí Coca-coly.
potřeby na hubnutí.jpg


Zázrak jménem luštěniny


Luštěniny jsou obecně považovány za potravinu chudých a moudrých. Jejich přednosti vyzdvihoval Ježíš i Buddha, ale málokdo jim věnoval pozornost. Lidé je považovali za potravinu spojenou s chudobou, přitom její výživová hodnota je nesrovnatelně vyšší, než u jiných jídel, a dokonce nahradí i maso.  Obsahuje navíc minimum tuku, je málo kalorická, přitom zasytí na dostatečně dlouhou dobu.

Luštěniny by se měly stát základem stravy, zvláště obézních lidí. Jejich přínos však není pouze v redukci hmotnosti, ale jsou cenným materiálem pro výstavbu nových tkání, tělesných buněk. Kdo tuto filosofii již pochopil, nedá na ně dopustit a také se od současné civilizace tak trochu odklání. Může na sobě pozorovat zlepšení zdravotního stavu, zvýšení fyzické kondice, snížení vlivu stresu, depresí a dalších psychických problémů. Upraví se krevní tlak, optimalizuje cholesterol, a má před sebou na talíři preventivní opatření proti nádorovým onemocněním. Luštěninám zkrátka nelze nic vytknout. A že je nedokážete připravit tak, aby vám chutnaly a nenadýmaly? Začněte nejprve s červenou loupanou čočkou, ta nenadýmá vůbec a přidává se jako příkrm malým batolatům, které ji tráví bez problémů.

Hubnout je možné efektivně, přitom příjemně
4.8 (96%)5