Produkty

Základ bytu

Není známo, že by někdo někdy sestavilžebříček nejlepších podlah. Ono by se muselo napřed asi definovat, co to nejlepší podlaha vlastně je. Ta, co má nejlepší tepelnou izolaci, ta, co je nejlevnější nebo ta co má krásnou přírodní strukturu?
Podle vzhledu jistě ne, protože každý preferuje něco jiného. Muselo by to být něco, co se dá měřit, a pak by šlo sestavit pořadí. Jenže který parametr by byl na prvním místě?
Rak na podlaze
Na tomto příkladu vidíme, že skutečně nelze dát na první místo cokoli. Ale můžeme dát na první místo co nejvíce dobrých vlastností.
V tomto vedou a jsou asi i jednoznačně nejlepší třívrstvé dřevěné podlahy. Třívrstvé jsou protože, jak nám název vyzradil, se skládají ze tří vrstev. Nášlapné, střední a protitahové. Ta poslední drží pevnost a dává více možností pokládky samotných parket nebo prken. Bez toho by podlaha asi moc dlouho nevydržela.
Zde je možno již vybírat ze spousty materiálů. Všechny jsou stejně kvalitní a liší se jen cenou. Zákazník si pak může vybrat jak ze světlých odstínů, tak i těch tmavých.
Světlá podlaha
Světlejší jsou například jasan, buk nebo ořech. Tmavší pak také ořech, ale americký, nebo merbau.
Volba je široká a jistě se dá vybrat takový odstín, který bude plně vyhovovat. Navíc lze materiály i kombinovat.
Nejoblíbenější je podlaha na klíč, což znamená spoustu výhod. Firma si sama zajistí naprosto všechno potřebné k položení a sama udělá i vše kolem. Dokonalý úklid je pak samozřejmostí. Zákazník tedy přijde do hotového, řádně si vše překontroluje, a podepíše protokol o převzetí. Fotky si jistě firma udělala, tak je může dodat také. To je proto, aby se později přešlo některým, řekněme, nedorozuměním.
Nu a pak je již možno nastěhovat nábytek, pokud jste to neměli již předem domluveno. Podlaha vydrží spoustu let, právě díky oněm třen vrstvám. Podle toho se dává i záruka, většinou na více roků.