Dům a byt

Zařizujeme ložnici

Místnost určená k odpočinku je opravdu hodně důležitá. Měli bychom na to při jejím zařizování stále myslet. Kvalitní spánek si po dni plném práce, stresu a starostí, které nám dnešní uspěchaná doba přináší, jistě zasloužíme!
 
Z vybavení se samozřejmě zaměříme především na kvalitní nábytek! Nábytek do ložnice nakupujeme v ověřených specializovaných obchodech, kde dané problematice nejlépe rozumí. Ale nezapomeneme například ani na vhodné barvy či vůně, které pomohou vytvořit tu správnou relaxační atmosféru! Také pečlivě vybíráme pro ložnici tu správnou místnost.
barevné povlečení na posteli
 
Klidné spaní
Ložnici umístíme, pokud možno, v nejklidnější části obydlí. Neměl by nás budit ruch z ulice, dění na společných schodištích bytových domů s výtahovými šachtami. V rámci bytu se mohou rušit obyvatelé, když sousední místnost obývá osazenstvo odlišných zvyků a způsobu trávení volného času. Obvykle jde o vlastní odrostlejší děti! Dále by mělo být v místnosti možné dostatečné přirozené větrání okny. Neměla by být přetopená a s příliš suchým vzduchem. To klidnému spaní nesvědčí!
 velká světlá ložnice v podkroví
Kvalitní nábytek
S množstvím nábytku to v ložnici nepřeháníme. Rozhodně z ní nevytváříme skladiště odložených věcí z celého domu. To z ní zrovna “oázu klidu“ jistě neudělá! Základem je dostatečně velká a vysoká postel s kvalitní matrací. Tu pak stačí doplnit jen nočními stolky, skříní na oblečení, komodou na prádlo, případně kosmetickým stolkem nebo křesílkem.
 
Barvy a vůně
Barva výmalby, ale i lůžkovin, doplňků a dekorací je také důležitá. Barvy na naši psychiku působí často více, než si uvědomujeme. Některé nás uklidňují, jiné nás mohou, pokud to s nimi přeženeme, i podráždit. Je to věc dost individuální, každý z nás je jiný. Obecné doporučení odborníků je volit světlé odstíny barev studených. A příliš v ložnici neexperimentovat s křiklavými barvami a kontrasty! Pohodu a správnou atmosféru ložnice podtrhnou i dobře zvolené a nadávkované vůně. Stačí vhodná vonná svíčka či pár kapek esenciálního oleje do aromalampy. Nejlepší je levandule, růže nebo jasmín.